| Brand: | Piko |
|---|---|
| Item number: | 58591 |
| EAN: | 4015615585916 |
| Gauge: | H0 |
| MSRP: | 234,99 EUR |
Register to use inventory, wishlist and comparison list.
| Era: | VI |
|---|---|
| Country: | Deutschland |
| Power system: | Alternating current |
| Operator: | DB AG |
| Class: | 412 |
| Running number(s): | 93 80 8812 005-1 |
| Length over buffers: | 2x 321 mm |
| Length: | 642 mm |
| Minimum radius: | 358 mm |
| Wheel arrangement: | 2'2' |
| Coupler: | NEM pocket + close-coupling slide |
| Interior lighting: | Innenbeleuchtung nachrüstbar mit #56289 + #56290 |
No question about this product yet.
Do you have a question about compatibility, digitisation, experience or anything else? Other model railroaders are happy to help.
Register for free Sign inNo reviews have been published for this product yet.
There are no offers for this product on the Marketplace yet.
This product is not yet offered by a dealer. Are you a dealer and want to offer this product? Contact us!