| Brand: | Piko |
|---|---|
| Item number: | 51530 |
| EAN: | 4015615515302 |
| Gauge: | H0 |
| MSRP: | 313,00 EUR |
Register to use inventory, wishlist and comparison list.
| Era: | IV |
|---|---|
| Country: | Deutschland |
| Power system: | Alternating current |
| Operator: | DB |
| Class: | 141 |
| Running number(s): | 141 047-1 |
| Length over buffers: | 180 mm |
| Length: | 180 mm |
| Minimum radius: | 358 mm |
| Wheel arrangement: | Bo'Bo' |
| Pantograph: | 2 Scherenstromabnehmer |
| Motor: | 5-pol. Motor (mit Schwungmasse) |
| Traction tyres: | 2 |
| Coupler: | NEM pocket + close-coupling slide |
| Digital decoder: | PluX22 Sounddecoder |
| Interface: | NEM 658 PluX22 |
| Sound: | Yes |
| Interior lighting: | Digital schaltbare Führerstandsbeleuchtung (mit PluX22 Decoder) |
No question about this product yet.
Do you have a question about compatibility, digitisation, experience or anything else? Other model railroaders are happy to help.
Register for free Sign inNo reviews have been published for this product yet.
There are no offers for this product on the Marketplace yet.
This product is not yet offered by a dealer. Are you a dealer and want to offer this product? Contact us!