| Brand: | Piko |
|---|---|
| Item number: | 51124 |
| EAN: | 4015615511243 |
| Release date: | 2023 |
| Gauge: | H0 |
| MSRP: | 229,00 EUR |
Register to use inventory, wishlist and comparison list.
| Era: | V |
|---|---|
| Country: | Deutschland |
| Power system: | Direct current |
| Operator: | DB AG |
| Class: | 152 |
| Running number(s): | 152 016-2 |
| Scale: | 1:87 |
| Length over buffers: | 226 mm |
| Length: | 226 mm |
| Minimum radius: | 358 mm |
| Wheel arrangement: | Bo'Bo' |
| Pantograph: | 2 Einholm |
| Motor: | 5-pol. Motor (mit Schwungmasse) |
| Flywheel: | Yes |
| Traction tyres: | 2 |
| Coupler: | NEM pocket + close-coupling slide |
| Interface: | NEM 658 PluX22 |
| Headlight: | 3-Spitzenlicht fahrtrichtungsabhängig / 2-Schlussleuchten, fahrtrichtungsabhängig |
| Light change colour: | weiß-rot |
| Interior lighting: | Digital schaltbare Führerstandsbeleuchtung (mit PluX22 Decoder) |
| Interior fittings: | Digitally switchable cab lighting |
No question about this product yet.
Do you have a question about compatibility, digitisation, experience or anything else? Other model railroaders are happy to help.
Register for free Sign inNo reviews have been published for this product yet.
There are no offers for this product on the Marketplace yet.
This product is not yet offered by a dealer. Are you a dealer and want to offer this product? Contact us!