| Brand: | Piko |
|---|---|
| Item number: | 58584 |
| EAN: | 4015615585848 |
| Gauge: | H0 |
| MSRP: | 234,99 EUR |
Register to use inventory, wishlist and comparison list.
| Era: | VI |
|---|---|
| Country: | Deutschland |
| Power system: | Direct current |
| Operator: | DB AG |
| Class: | 412 |
| Running number(s): | 93 80 2412 509-8 |
| Length over buffers: | 642 mm |
| Length: | 642 mm |
| Minimum radius: | 421 mm |
| Wheel arrangement: | Bo'Bo' |
| Coupler: | NEM pocket + close-coupling slide |
| Interior lighting: | Innenbeleuchtung nachrüstbar mit #56290 (2x) |
No question about this product yet.
Do you have a question about compatibility, digitisation, experience or anything else? Other model railroaders are happy to help.
Register for free Sign inNo reviews have been published for this product yet.
There are no offers for this product on the Marketplace yet.
This product is not yet offered by a dealer. Are you a dealer and want to offer this product? Contact us!